≡ Menu

Viskas, ko reikia, kad judėčiau toliau.

intuityviai, norisi tęsti apie patyrimus ir suvokimus:

KAD jau esminis dalykas, dėl kurio aš gyvenu, yra autentiški patyrimai ir suvokimai [1], tada verta detaliau patyrinėti – kas ir kaip ir kodėl ir kada. nes, sako kai kurie didieji meistrai “aiškumas yra galia”.

galime pradėti tiesiog su sąvoku dekonstrukcija. arba tikslinimu.

<<< >>>

autentiški – kylantys iš širdies, iš dvasios gelmių, iš esybės šerdies. iš to nenusakomo centro, kurį jaučiu viduje. iš dieviškosios kibirkšties, kurią galima įpūst į amžiną ugnį.

(SIDENOTE: ko reikia įdėti – ką reikia pridėti prie kibirkšties – kokią “skiedrą”, drožlę, popierių, malką, kad iš dieviškosios kibirkšties įžiebtume amžinąją ugnį?)

kitas žodis, kurį man atitinka ši kibirkštis, bent šiuo metu, man yra tiesiog..

smalsumas.

smalsumas – grynas, tyras, nuoširdus, nesumeluotas smalsumas – kuris turi savo nepaaiškinamą priežastį egzistuoti. jis tiesiog yra.

(“tyras” – nereiškia “rožinis ir pūkuotas”, beje. “tyras” – reiškia, nesuterštas, egzistuojantis prigimtyje. jis gali vesti labai saldžiai tamsiais keliais IR išlaikyti savo tyrumą tuo pat metu.)

vienus jis tempia viena kryptimi; kitus – vilioja kita kryptimi; trečius – neša penkta.

būtent smalsumas – dieviškoji kibirkštis – nulemia autentiškumą ir unikalumą kiekvieno asmens.

nes manęs tiesiog absoliučiai nedomina automobilių sportas – kad ir kaip bandžiau susidomėt, nesigauna – bet mano pusbrolis, lenktynininkas, yra galvą pametęs dėl jų nuo pat mažų dienų. kaip ir mano sunėnas.

smalsumas – dieviškoji kibirkštis, vidinis signalas – nulemia tai, kokių būtent patirčių Tu sieksi, ieškosi, medžiosi savo gyvenime. tam, kad tas patirtis gautum, Tau reikės įgūdžių, įpročių ir žinių. tam, kad tuos įgūdžius gautum, Tau reikės praktikos.

patyrimai ir praktika – jie stovi labai greta vienas kito. jei patyrimas ir suvokimas yra dvi skirtingos tos pačios monetos pusės, tai praktika yra.. briauna. su tais įrėžtais karbiukais.

vienas pakartojimas – vienas įrėžis briaunoje. suvokimo ir patyrimo.

praktika tiesiogiai susijusi su kita patyrimo/suvokimo monetos savybe – iš tikro, net keliomis:

A. Gyliu;

B. Pločiu.

galima labai giliai nerti į keletą skirtingų sričių – arba net į vieną – ir gauti išskirtinai gilių patirčių bei suvokimų, kurie kyla iš to. ir kurie daugumai yra tiesiog nepasiekiami. kai kurie žmonės yra “sutverti” būtent taip – jų “dieviškoji kibirkštis” verčia juos nerti visa galva į tą vieną ar dvi sritis ir dedikuoti joms savo gyvenimą.

tiger woods. michael jordan. ir t.t.

tai viena trajektorija, kuriomis galima sėkmingai keliauti – jei būtent šiuo taku tave veda tavo vidinė tiesa.

mano, akivaizdu, šiuo keliu neveda.

bet man LABAI įdomu gylis. patyrimo gylis. Gylis. Plotis. Greitis. Galia. dar daugiau charakteristikų.

Patyrimas gali būti labai lėtas… kartais, netgi trukti metų metus. to patyrimo metu gimstantis suvokimas taip pat gali “iš lėto kilti į egzistenciją” kaip.. nežinau kas. Gal kaip lava iš Žemės gelmių.

Akivaizdu, patyrimai taip pat gali būti be galo greiti – akimirksnio, žaibiški – kaip ir suvokimai taip pat.

KOKIE BŪTENT SUVOKIMAI MAN ATRODO PATYS GRAŽIAUSI, ĮDOMIAUSI, GILIAUSI IR GALINGIAUSI? KURIŲ AŠ – MANO SIELA, MANO ŠIRDIS IR DVASIA – TROKŠTA LABIAUSIAI?

Aš labai branginu IR tuos patyrimus/suvokimus, kuriuos patiriu vienumoje (aš esu gilus vienišius, man regis, mažai kas geba taip stipriai ir taip ilgai mėgautis vienuma, bent Lietuvoje) IR tuos patyrimus/suvokimus, kuriuos gaunu kartu su kitais.

Tiesą pasakius… sunku įvardinti, kuris pobūdis – kartu su kitais ar vienumoje – yra “galingesnis” ar “vertingesnis”. panašu, kad neįmanoma. (turim dar vieną monetą, su dviem skirtingomis pusėmis. kvepia turtais, neišpasakytais)

kartu su kitais – nuo sekso iki šokio, iki bendrų praktikų ir patirčių “karusėlės” – meditacijos, jogos, vėl šokio, kvėpavimo, bodywork’o ir t.t.t.

turbūt, apibendrinant, man gražiausios tos patirtys, kurios padeda žmogui geriaus susipažint su savimi. ir kai mes tai darom kartu… mažai kas už tai gali būti gražiau. jei iš viso.

tas pats pasakytina ir apie patyrimus-praktikas-suvokimus, būnant vienam – aš galiu ištisomis savaitėmis leisti laiką tik su knyga – ką čia bandau apgauti – su dešimtimis knygų per vieną savaitę, nerdamas iš vienos knygos į kitą visu savimi, kol galiausiai (kartais už mėnesio kokio) galutinai pasisotinu ar net “persivalgau” lengvai, būna ir taip.

taip pat, būdamas vienumoje, galiu nerti į rašymą arba projektavimą – savaitėmis, taip pat. tais etapais jausmas būna toks, lyg projektuoti arba rašyti būtų tas pats, lyg šniaukšti kokainą – kurio vis dar nebandžiau, jei kas turit gero, galit pasiūlyti – t.y., taip veža, kad niekaip negaliu susilaikyti ir noriu tik dar ir dar ir daugiau.

kol “nebeveža” galų gale. kol “išdegė” vidinės ugnies “malkų” resursai – kol pasibaigė būtent šiam projektui, straipsniui ar knygai skirta ugnis.

metas perduoti fakelą kažkam kitam ir keliauti toliau.

medituoti – medituoti man kartais taip pat patinka labai. labai labai. kartais į meditacinę būseną aš įkrentu natūraliai ir ji tęsiasi ištisomis dienomis – žurnaluose tai būna pažymėta “noriu tik levituoti ir medituoti” žyma. o kartais – pakęst negaliu. bent jau sėdimos meditacijos.

“tai tiek apie mane” – apie ką aš čia?.. all over the place..

apie patyrimus, kurie man iš tiesų brangūs. apie.. patyrimus, kurie neša man brangius suvokimus.

gamta. gamta yra vienas iš jų – gamtos patyrimas ir patyrimai gamtoje. psichodelinės patirtys čia tiesiogiai susiję taip pat – visų pirma psilocibino grybų. gamta yra vienas iš fundamentalių patyrimų. judėjimas – kitas. judėti tiesiog dėl judėjimo, šiaip sau, “be tikslo” – gamtoje. yra dovana. šokti taip pat. su kitais – aštuonis šimtus kartų geriau, negu vienam. bet vienam irgi smagu.

jau vaikščioju ratais. kaip gamtoje. kai be tikslo judu. 😉

ką aš noriu pasakyti?..

hm.. noriu pasakyti, kad KAI žinau kokio būtent pobūdžio patirtis vertinu – kokio būtent pobūdžio patirtis vertina mano širdis ir dvasia – tada lengva orientuoti save aplink jas IR… susikurti tokią gyvenimo infrastruktūrą, kuri leis pasiekti naujas patyrimų/suvokimų gelmes IR naują jų greitį. kuris, panašu, vis tiek turi savo ribas. bet.. KOKIOS jos?.. m?..

Jėzus Kristus ėjo į dykumą ir praleido ten 40 dienų

Buda badavo, meditavo, asketavo daugybę metų – net nebeaišku kiek

IR, nors jų mokymais sekė daugybė žmonių, bet kažkodėl negirdėti, kad bent vienas jų sekėjas pasiekė tą patį lygį – t.y. “nušvito”. Gali būti, kad čia tik vienas iš “bias’ų” – mes žinom, kas pirmas išlipo į Mėnulį (Armstrong’as), bet neturim suvokimo, kas buvo antras.

Ok, ok, tai gali būti, kad PO Jėzaus Kristaus ir PO Budos – tokio lygio .. būtybių Žemėje buvo ištisi šimtai ar net tūkstančiai. Dešimtys tūkstančių?.. seems like a stretch, bet.. Dievo keliai nežinomi.

Kur aš keliauju su tuom?.. (tiesioginis vertinys – struktūrinis barbarizmas iš anglų kalbos – dėkoju, miela komisija, taip, aš tai žinau.)

keliauju į tai, kad mes nežinome, kokio gylio patyrimai bei suvokiai mums yra prieinami ir kaip greitai:

Jėzus Kristus ir Buda buvo ir yra nuostabūs – galime kreiptis į juos, dėkoti, mokytis, komunikuoti ir t.t. – tačiau jie neturėjo nei plūduriavimo kamerų, nei ajahuaskos/DMT technologijų, nei .. ir trūtūtū.

GAL visi šie įrankiai – tik.. žaisliukai. GAL į nušvitimą tikrai reikia eiti “sunkiuoju keliu”.

Bet lygiai taip pat “gal” yra priešingai:

gal tinkamai sutverta aplinka, kultūra, visuma – kuri daro mums poveikį ir labai didelį – gali padėti mums tapti “nušvitusia visuomene”, o ne tik “nušvitusiais pavieniais asmenimis”.

“That’s rather unlikely…” sako “realistiškas skeptikas” viduje ir optimistas jam pritaria “I know, I know, bet..”

KAS JEIGU?..

Šiame klausime telpa viskas, ko reikia, kad judėčiau toliau.

Daug Meilės. Ir vėl. Mums visiems.

L.

P.S. Taip, šis tekstas – neįtikėtinai “išsidraikęs per visus galus” ir bent jau šiandien aš tikrai negrįšiu jo redaguoti. o gal net paliksiu jį tokį “netobulą” visiems laikams. ateities kartoms, ha ha ha. edukologinį. ::D

Bus matyt rytoj ar poryt. O gal – už savaitės. nes projektavimo darbų karavanas artėja, kurių terminai jau nebepalauks.

Dėl to trigubai saldu turėt galimybę rašyt.

Miau.

[1] Nesu “galutinai tikras” dėl to, bet:

A. Tiesiog nerandu geresnio įvardinimo;

B. Šis atsakymas vis iš naujo kartojasi mano sąmonėje viena forma ar kita jau begalę metų.

Pvz., savo pirmąjį tinklaraštį skambiu pavadinimu “Super Gentis” aš pradėjau rašyti 2012 metais – jo paantraštė atrodė štai taip:

Išskirtinių Patyrimų Gidas

Laikui bėgant, “autentiškas” man tapo daug svarbesnis, nei tiesiog “išskirtinis”, bet esminis raktažodis liko.

SIDENOTE #2:

Tiems, kam “dieviškoji kibirkštis” ir “vidinė ugnis” atrodo per daug “ezoteriški” – žmogaus “autentiška konfigūracija” (unikalus įgimtų ir įgytų savybių rinkinys) gali būti pakaitalas, kuris man šiuo metu tiesiog.. ne toks skanus.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment