≡ Menu

Turėjau labai gerą, ramią, gilią dieną, bet..

..nepasilikau energijos rašymui, kaip kad norėčiau.

Dar daug ką atkalibruoti tinkamai savo kasdienybės struktūroje reikia, bet į tą pusę judu.

Labai džiugina tai, kad…

..praktiškai visą dieną jaučiau gilią, džiugią ramybę. Nuo ryto, iki dabar. Šią akimirką džiaugsmas gal kiek priblėsęs, nes jau ties pervargimo riba, tačiau visumos tai nekeičia.

O ramybės/džiaugsmo paslaptis labai paprasta:

A. Jau kurį laiką esu užblokavęs visus tinklalapius*, kuriems nenoriu skirt dėmesio – youtube (pagrindinis rijikas), facebook, instagram, messenger – ir jau susikūrė įprotis net nebemąstyt šia linkme nuo pat ryto.

To pasekoje praktiškai viskas, ką darau – skaitau, rašau, judu, sportuoju, projektuoju, medituoju, maistą gaminu – gaunasi man į naudą.

Iš čia ir ramybė ir džiaugsmas ir gelmė ištisinio buvimo, kurio pats nesukarpau nykstamais mažais gabaliukais.

B. “Atomic Habits” knyga toliau primena man kokius iš tikro galingus pamatus turiu, kiek daug dovanų viduje prikaupęs esu ir kaip aiškiai, užtikrintai, metodiškai jas iškelt į paviršiu galiu.

Tai ir keliu. Kasdien po truputį, kasdien vis labiau.

Šiam kartui,

Čiau.

L.

* kadangi naudoju MacOS, puslapius užblokavau per Terminal programą – šis būdas man geriausias, nes:

A. Užblokuoja nurodytus tinklalapius iš karto visose naršyklėse (priešingai, nei tam skirti Safari “extensions” ar Chrome “plugin”, kurie galioja tik tai naršyklei, o su kita jau gali sukčiauti);

B. Kadangi nesu programuotojas, tas juodas fonas, baltos raidės, mirksintis kursorius ir “paslaptingi kodukai”, kuriuos reikia vis iš naujo nukopijuoti arba įrašyti, man sukelia papildomą emocinį barjerą – “kad nepridaryčiau ko nors..” – dėl kurio aš daug rečiau keičiu užblokuotų puslapių sąrašą.

Su extension’ais/plugin’ais tą sąrašą redaguodavau “kada tik panorėjęs”. Tuo tarpu Terminal’o sąrašas – labai stabilus.

Instrukciją kaip tai padaryti rasi čia.

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment