≡ Menu

Sinchroniškumas, Vaizduotė Judesyje ir C.G.Jung “Raudonoji Knyga”

C.G.Jung. Wow.

Dar tik vos pradėjau skaityti jo “Raudonąją Knygą” – iš tikro, dar net nepriėjau prie paties Jung’o žodžių – o mane jau užliejo toooks stiprus ir galingas ir šiltas “nešantis jausmas”, tekantis sūkuriais ir srovėmis visame kūne, bet ryškiausiai krūtinėje bei pilve.

Wow.. Jausmas, lyg krisčiau. Į savo namus. Į begalybę.

Kodėl taip yra?

Dar nežinau.

Panašu, kad niekada nežinosiu “galutinės tiesos” ir tikrosios priežasties – ar bent jau nesugebėsiu jos įvardinti žodžiais – bet jausmas, kad..

A. Tai, kas ten rašoma – apie “tiesioginį gyvojo Dievo patyrimą, kuris pakilęs virš biblijos ir virš bažnyčios” ir apie bedugnes žmogaus sąmonės paslaptis bei gelmes – man tiesiogiai rezonuoja su ekstatiniais šokiais (VAIZDUOTĖ JUDESYJE!, pažodžiui), žmogaus kūne/prote užrakintų super-gebėjimų tyrinėjimu bei aktyvavimu ir kitomis ekstatinėmis, transcendentinėmis patirtimis prie kurių yra tekę prisiliesti gyvai ir kurių kryptimi noriu keliauti toliau. “Amžinai”.

B. Skaitant “Raudonąją knygą” mane užlieja keista, milžiniška banga to jausmo, kuris mane periodiškai užtvindydavo vaikystėje – absoliuti nuostaba, besitęsianti valandomis, kartu su jausmu, kad “aš tai jau žinau”, nors niekaip negaliu įvardinti, kas tas “tai” iš tikro yra.

Žodžiu..

“Abstrakcijos ir pezalai”, racionalaus proto akimis žiūrint, ha ha::)

Bet!

Įdomu tai, kad:

  • C.G.Jung’o darbų skaitymą aš atidėliojau metais, nors apie jį daugybę kartų – ir ganėtinai išsamiai – buvau girdėjęs iš kitų žmonių (kad ir to paties JBP);
  • O pradėjau skaityti kaip tik dabar, kai galiausiai nusprendžiau dedikuoti ženklų gabalą savo laiko ir energijos tam, kad kuo didesnį kiekį žmonių nuvesčiau į kuo aukštesnės kokybės – ekstatiškas, transcendentines, dieviškas – šokio/judesio patirtis.

Sinchroniškumas.

Panašu, kad pats “sinchroniškumas” yra vienas iš daugybės konceptų, kurį į pasaulį mums atnešė būtent C.G.Jung. Todėl bus labai įdomu skaityt apie tai paties Jung’o žodžiais.

Pagaliau::)

L.

P.S. Kitas sinchroniškumas – kaip žinia, vos vakar galutinai patvirtinau naujų judesio dirbtuvių datą, o jau šiandien gavau tokią žinutę iš jauno žmogaus, kurio prieš tai nepažinojau (ir vis dar nepažįstu dabar):

Jau nekalbant apie kitus mikro-makro sinchroniškumus – tokius, kaip vakar gauta šilta nuoširdžių naktinių audio žinučių banga iš žmogaus, su kuriuo kalbėjausi prieš metus::) – kuriuos įsuko ir suka toliau kasdien didinamas judesio kiekis vis aiškiau jaučiama ir vis tiksliau artikuliuojama (visų pirma – sau, tada – kitiems) kryptimi.

Uf.. Nu ir sakiniai šiandien. Tu skaitydamas bent ką nors supratai? ::)

P.P.S. “Nelygink savęs, nematuok. Joks kitas kelias nėra Tavo. Visi kiti keliai vilioja ir apgauna Tave. Tu privalai išpildyti kelią, kuris yra Tavyje.”

Carl Gustav Jung

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment