≡ Menu

Nebenoriu Brausinti Po Internetą. Noriu Kurti Turinį, Kurį Brausina Kiti.

Būtent dėl to ir susikūriau reikalavimą parašyti po vieną naują tekstą į #SRAUTĄ kasdien – kad ugdyčiau discipliną KURTI DAUGIAU ir VARTOTI MAŽIAU.

Paradoksas:

Naršydamas po YT (YouTube) ar IG (InstaGram) vis dažniau pagaunu save, kad man nuoširdžiai neįdomu 98% turinio, kurį ten randu.

Bet iki šiol vis tiek naršydavau, tiesiog iš inercijos, automatiškai – vien tam, kad “kas nors būtų kitaip, nei buvo iki šiol”. Net jei tas “kitaip” man nebeteikia jokio gilaus, nuoširdaus, praturtinančio pasitenkinimo.

Tai panašu į priklausomybę žemos kokybės maistui:

Čia suvalgei kažką “skanaus”, čia už 15min. vėl nori “daugiau”.

Nes tiesiog įpratai vartoti greitus angliavandenius, kurie sutverti taip, kad kuo labiau dirgintų liežuvį ir smegenų malonumo centrus, bet neduotų nieko iš tikro vertingo.

Tuo tarpu tikras maistas – gerieji riebalai, baltymai, mineralai ir minimalus kiekis angliavandenių Tavo kūną užpildo, pamaitina ir nuramina ilgam.


Informacija man vis labiau panaši į maistą – jei nori funkcionuoti aukštoje kokybėje, privalai atsirinkti, ką dedi į save.


Greiti, pramoginiai “informacijos angliavandeniai”, kurie trumpam duoda energijos, tada tą energiją atima ir už 15min. Tu “nori vėl” – tai FB, IG, YT, delfi ir kiti “interneto tauškalai”.

Jie sudaro 99% viso interneto turinio. Kaip ir žemos kokybės maistas prekybos centruose.

Tuo tarpu tkrai kokybiški straipsniai, tikslingai atrinkti ilgos formos podcast’ai, paskaitos, aukščiausios prabos knygos ir kai kurie filmai Tavo protą bei sielą pamaitina ilgam.

Nuostabiausia, kad..

Tokių aukščiausios prabos kūrinių, kurie praturtina ir išplečia Tavo suvokimą, taip pat yra labai daug – gerą 100 kartų mažiau, nei “greitų angliavandenių”, bet vis tiek gerokai daugiau, nei Tu spėsi “suragaut” per savo gyvenimą.

Ir naivu tikėtis, kad ant tų “mineralais prisotintų” informacinių-emocinių patiekalų “užminsi” atsitiktinai:

Ar valgytum toną “čipsų, ledų ir sausainių” – nuo kurių tik storėji ir daraisi vis labiau nelaimingas – vien dėl to, kad “yra galimybė”, jog vieną dieną per klaidą užlipsi ant super-maistingo kepsnio?..

Aš tai ne. Nes..

Labai svarbu nepainioti galimybės su tikimybe.

Galų gale..

Yra daaaaug geresnių būdų rasti tai, kas Tau iš tikro geriausia – pvz., rekomendacijos žmonių, kuriuos Tu gerbi ir kurių nuomonę vertini.

Arba..

Geriausių knygų sąrašai – tiek šiuolaikinių, tiek laikui atsparių kūrinių, kuriuose užkoduotos giliausios žmonijos tiesos, paslaptys ir gudrybės.

Nes..

Panašu, kad joks kitas formatas “neperspjauna” knygos, jei nori perteikti aukščiausios prabos ir aukščiausio “mineralinio tankio” informaciją kitam – knygos, į kurią žmogus (arba žmonės) kruopščiai rinko pačius maistingiausius ir vertingiausius gabaliukus metų metus.

Kartais, gyvenimus.

Todėl nuo šiol informacijos absorbavimui pradėsiu laipsniškai taikyti tas pačias taisykles, kurias taikau maistui:

 • Jokių “greitų angliavandenių” 6 dienas per savaitę!
  No FB, IG, YT, etc. Visiškai. Sustumiu juos visus į vieną vietą.
 • 1 dieną per savaitę galiu “valgyti” ką noriu, kiek noriu.
  Šeštadienį arba sekmadienį.
 • 1 kartą per savaitę – 36 val. “informacijos pasninkas”.
  Jokios skaitmeninės informacijos, jokia forma. Sekmadieniais?
 • Pagrindinis “maistas” kasdien – knygos.
  Turiu begalinį sąrašą jų, kuris ir toliau nuolat ilgėja.
 • Ilgos formos paskaitos, podcast’ai ir dokumentiniai filmai.
  Bet tik su aukščiausiomis ir/arba pakartotinėmis rekomendacijomis.

Darysiu tai minkštai – žaisdamas ir eksperimentuodamas – nes “kietų” naujų įpročių, kuriuos šiuo metu integruoju į savo gyvenimą ir taip jau turiu “ties riba”.

Taip pat stengsiuosi vis labiau praktikuoti “just in time” (“kaip tik tai, ko man dabar reikia”) standartą ir vis labiau trinti lauk “just in case” (“gal kada prireiks..”) įprotį.

Tokios mano mintys šiandien apie informaciją, kaip maistą ir.. pastangas toliau kasdien didinti savo kūrybines galias.

Produktyvumą, discipliną, efektyvumą.

Let me know what You think! 😉

P.S. Mano stipriausia rekomendacija šiandienai:

Psichologijos profesoriaus Jordan B. Peterson paskaitos biblijos istorijų dekonstravimo tema – žandikaulis, padėtas ant grindų, garantuotas.

Man – vidutiniškai kas 3.5 minutes:

Pirmoji paskaita iš 17-os. Rašydamas šiuos žodžius, esu penktoje paskaitoje.

Skanaus! Ir pranešk, kaip (ne)patiko. 😉

P.P.S. Ačiū už rekomendaciją, Gyti!

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment