≡ Menu

“kaip išgyventi Hiroshimą?” ir kitos Miego Kupsto istorijos

kad ir kaip stengiausi, nieko kito visą dieną negalėjau veikti, tik mąstyti apie “Miego Kupstą” ir skaityti tomis temomis, kurios privalomos, norint jį pagaminti maksimaliai gerai.

3 esminiai nauji reikalai:

a. šalutinis efektas – “Miego Kupstas” bus atsparus sprogimams;

(nejuokauju. rimtai.)

b. jis natūraliai ir kokybiškai filtruos vandenį į savo bakus;

(per augalus, jų šaknis, tada 2 metrus dirvos, žvyro, smėlio ir, galiausiai, keraminius drenažo vamzdžius.)

c. jis tarnaus šimtą metų.

(gins, saugos ir globos bent keturias kartas.)

įdomiausia yra tai, kad..

..kai “Miego Kupsto” vizija pirmą kartą aplankė mane laukinėje Lietuvos gamtoje, manęs net mintis neaplankė, kad man jo reikia “apsisaugot nuo bombų”:

“Miego Kupstas” gimė kaip vizija “saugaus, jaukaus ir šilto guolio”, kuris leidžia man maksimaliai patogiai nakvoti gamtoje, bet kokiu oru, ištisus metus IR tuo pat metu kaip galima mažiau keičia kraštovaizdį.

tačiau dabar, keistų sutapimų ir atsitiktinumų dėka supratau, kad:

a. “Miego Kupstui” parinktas konstrukcinis sprendimas – dvigubas stiklo pluošto kevalas, per vidurį užpildytas putomis ar kita izoliacine medžiaga – yra kaip tik tas sprendimas kuris iš tiesų apsaugo nuo sprogimo padarinių.

(nuorodų į konkrečią techninę, mokslinę literatūrą šįkart dar neduosiu, bet.. ji visa ten. pasakysiu tik tiek, kad kevlaras – medžiaga iš kurios dažniausiai gamina neperšaunamas liemenes – iš esmės yra stiklo pluošto pusbrolis. tad..)

b. noras “pakišti Miego Kupstą po žeme” tam, kad tiesiog kaip galima mažiau keisčiau natūralų kraštovaizdį, kuriame man taip malonu būti, sutapo su elementaria taisykle, kuri teigia, kad saugantis nuo bombų, raketų, granatų ir kitų sprogmenų – sprogimo metu geriau būti po žeme, nei virš jos.

beskaitydamas šia tema, priėjau iki tokio neįtikėtino fakto:

vienas žmogus išgyveno branduolinės bombos sprogimą Hiroshimoje dėl elementarios priežasties – sprogimo metu jis netyčia buvo nuėjęs į rūsį.

Atstumas nuo jo rūsio iki sprogimo epicentro?

170 metrų.

170 metrų. iki tos vietos, į kurią trenkė ATOMINĖ bomba. ir žmogus liko gyvas vien dėl to, kad..

..buvo rūsy.

aš apšalęs.. Tu irgi apšalęs?.. aš absoliučiai apšalęs..

neturiu ką pasakyti daugiau.

<<< >>>

pabaigai:

iš serijos “nužudyti mus turi būti labai sunku, brangu ir nepatogu

JEI kiekviena lietuvių šeima turėtų po nuosavą “Miego Kupstą” kažkur miške, laukinėje gamtoje, kaip galima toliau nuo didžiųjų urbanizuotų centrų, tada…

..net milijonas bombų į Marijos žemę yra nepajėgus mus išnaikint.

tegul taip ir bus.

<<< >>>

L.

p.s. beje, pasak M. Gimbutienės – o gal P. Dundulienės?.. – ankstyvaisiais viduramžiais, kiekviena lietuvių šeima turėjo po savo atskirą šventovę miške, kurioje lankydavosi periodiškai. kiekviena.

gali pradėti įsivaizduoti, kaip atrodė tuometinė lietuvos “miškų, pievų ir pelkių infrastruktūra”, kuri (gali neabejoti), buvo tiesiog tobulai pritaikyta mūsų protėvių poreikiams.

p.p.s. silpniausia “Miego Kupsto” vieta apsaugos nuo sprogimo klausimais – švieslangiai. akivaizdu.

bet:

pirma, net ir juos galima padaryti atsparius sprogimams, kurie nėra super galingi – išminuotojų kostiumai turi šalmus su dideliais visiškai skaidriais stiklais, tad akivaizdu, kad tai padaroma.

antra, net ir turint atsparius švieslangius, į abi “Miego Kupsto” angas galima sumontuoti lengvus, tačiau sprogimams labai atsparius skydus iš jau minėto “sumuštinio” – kevlaras, absorbuojančios medžiagos sluoksnis, kevlaras.

pavojaus atveju tiesiog užsuki apsauginiais skydais abi “Miego Kupsto” angas – langą bei duris – ir su savo šema eini miegoti, žinodamas, kad net sprogimo atveju, esi absoliučiai saugus. (ar bent jau 99.99..99%.)

žinodamas, kad net jei trenktų bomba absoliučiai šalia – taip, kad tik krateris liktų ten, kur “Miego Kupstas” stovėjo – jūs visi, kartu su “Miego Kupstu” tiesiog būtumėt nusviesti į šalį.

(jei pataikys tiesiai ant “Miego Kupsto” didelė bomba.. tada, greičiausiai, bus nutikęs tas 00.00..01%, nuo kurio niekas nėra apdraustas.. bet ir tada, bent jau mirtis bus tokia, kur nespėsi suprast, kad mirei. ::))

beje, net apie tinklą, įrengiamą nakčiai tiesiai virš miegojimo vietos, pagalvot spėjau – tam, kad tokio super taiklaus ir galingo sprogimo atveju, kai “Miego Kupstas” yra “išraunamas” ir sviedžiamas į šalį, tas tinklas pagautų krentančius sapnuotojus. kaip saugos diržas.

viskas, sprogimų ir “Miego Kupsto” transliaciją šį kartą baigiau. ::)

p.p.p.s. ai, ne, dar ne visai – štai pjūviai, kuriame matosi, koks sluoksnis žemės papildomai saugotų nuo sprogimo pavojaus:

Spausk dešinį klavišą, “atidaryti paveikslėlį naujoje kortelėje”,
prisiartink ir patyrinėk. Bus gerokai aiškiau.

Turint omenyje, kad jau vien sumuštinis “kevalas-puta-kevalas” yra patikima apsauga nuo sprogimų, papildomas metras ar du apsaugino žemės sluoksnio iš tiesų intriguoja..

p.p.p.p.s. bet UŽVIS GERIAUSIA yra tai, kad..

..”Miego Kupstas” tiesiog bus labai jaukus, šviesus, gražus, magiškas, įkvepiantis ir patogus

būdamas jame Tu net nepagalvotum, kad esi kuo tikriausiame “bunkeryje”.

turėdamas “Miego Kupstą”, Tu tiesiog leisi vis daugiau laiko betarpiškame ryšyje su gamta ne tik vasarą, bet visais metų laikais – nes bus žeeeeenkliai sumažėję barjerai, stabdantys Tave nuo to.

iš tikro, “Miego Kupsto” patyrimas bus toks magiškas, kad Tu ne tik norėsi sugrįžti ten kaip galima dažniau, bet ir padovanoti šią patirtį visiems, kuriuos myli.

būtent tam jis ir yra kuriamas nuo pat pradžių.

a-men.

Logo
{ 0 comments… add one }

Leave a Comment