≡ Menu

Taisyklė Nr.2: Bent Po 1 #Srauto Pranešimą Per Dieną 1 Metus Iš Eilės (Išskyrus Sekmadienius)

“If You commit to nothing, You will be distracted by everything.”

James Clear

Sprendimas rašyti į #SRAUTĄ kasdien susijungė vakar, bet kadangi buvo sekmadienis, leidau sau jį viešai įvardinti tik šiandien.

Yra sakoma, kad nėra gero laiko sunkiems sprendimams – šis sprendimas vakar man visai neatrodė “sunkus”, jis buvo gyvas manyje, kaip akivaizdi “elementarioji tiesa”, kurią nuo šiol tiesiog privalau vykdyti ir tiek.

Bet faktas, kad šiandien atidėjau šio teksto rašymą beveik iki pat 23-ios valandos, sufleruoja, kad šis sprendimas man vis gi yra labai “nepatogus” ir kažkuri dalis manyje jo norėtų išvengti.

“Pamiršti”. “Nespėti”. “Praslysti”.

Kaip gerai, kad ta dalis – tai ne visas aš. :;)

“Iš kiekybinės spūsties gimsta kokybinis šuolis” yra pasakęs kažkas – tai viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios priėmiau šį sprendimą:

Kad sumažinčiau savo perfekcionizmą ir nustočiau fantazuoti apie visus tuos “fantastiškus straipsnius, kuriuos vieną dieną imsiu ir parašysiu – visus iš karto, vienu prisėdimu, vienu ypu.”

Šis įsipareigojimas yra mano priešnuodis toms arogantiškoms fantazijoms, kurios, jei nepažabotos, gali tuščiai sunaudoti visą gyvenimą.

Jau ir taip per didelį kasnį jo atsikando per visus tuos metus iki šiol. Viskas, gana. ::)

Todėl čia, #SRAUTE, aš leidžiu sau būti “netobulu”, neišbaigtu, “nenupoliruotu”. Vien dėl įvairovės. Vien tam, kad pabandyčiau kažką naujo. Vien tam, kad būtų “kitaip”.

Todėl jei šių mano tekstų “maistingumas” Tau kiek per mažas, patikrink #STRAIPSNIAI:

Ten dedu tokius pat nuoširdžius, bet daug preciziškiau artikuliuotus ir – dažniausiai – gerokai ilgesnius tekstus tomis temomis, kurios man iš tiesų svarbios.

Aktualios ne tik šiandien, bet ir kelis – ar net kelioliką – metų į priekį.

Šiame kontekste, #SRAUTAS yra tarsi žaidimų ir eksperimentų aikštelė, kuriame aš žaidžiu su idėjomis:

Metu vieną idėją į kitą, ir žiūriu, kaip jos sąveikauja – trupa, byra, skystėja.. Tvirtėja, užsidega ar net virsta visai nauja medžiaga.

Kai kurios idėjos, gimusios #SRAUTO eksperimentų aikštelėje, taps kibirkštimi, statybiniais blokais ar net ištisais pamatais tiems tekstams, kuriuos talpinsiu skiltyje #STRAIPSNIAI.

Maždaug va tokia mano logika::)

Kurią užbaigsiu bene svarbiausia – ir įdomiausia – dalim:

TAVO klausimai, mintys, idėjos gali būti labai vertinga šios bendros idėjų laboratorijos dalimi, todėl drąsiai naudokis komentarais žemiau ir kalbėk tai, ką mąstai bei jauti.

Kartu mes DAAAAUG protingesni, išmintingesni ir geresni, nei po vieną.

Kas žino, kokias naujas gyvenimo trajektorijas, kūrybinius nuotykius, socialines iniciatyvas ar kitas galimybes mes galime atrakinti kartu?

Man šis klausimas vis iš naujo kelia šiurpus – lyg būtų vienas iš raktų nuo Visatos paslapčių.

Ką jauti ir mąstai Tu?

Kelionė tęsiasi. Keliaujam kartu.

:;)

{ 1 comment… add one }
 • Linas himself 2022-01-15, 16:04

  Akivaizdu, šitas tąkart buvo ne mano jėgoms. Susimoviau/pramoviau. Reiks iš naujo suformuluot ir iš naujo startuot. Iš serijos “make it easy for youself to win”, tada auginti nuo ten.

  Pvz.:

  Pirmas iššūkis – rašyti 3 dienas iš eilės be praleidimo;
  Antras – rašyti 7 dienas be praleidimo;
  Tada 10; 30 ir t.t.

  Žiūrėti KAIP GREITAI aš galiu pasiekti ištisus metus be praleidimo.

  Jei praleidau dieną kada – pasirūpinti, kad tai būtų VIENINTELĖ diena, kurią praleidau, niekada nepraleisti 2 dienų iš eilės; gal net susigalvoti sistemą kaip “užsidirbti atostogas”, nes aš net nesu tikras ar noriu rašyti “be praleidimų” ištisus metus – aš TIESIOG noriu rašyti, daug, reguliariai, nepamesdamas rašymo VIEŠAI. o pats “nepraleisti nė vienos dienos” “kietas” reikalavimas yra.. labiau dirbtinis, atėjęs iš išorės – iš serijos “taip reikia, jei tikrai kietas esi”. Nesu tikras ar tikrai. ar būtinai. pvz., galimybė atsitraukti į (iš anksto suplanuotą) “vakuumą”, kai gali atsijungti nuo visko, įskaitant savo paties susikurtus įsipareigojimus, yra vienas iš fundamentalių gyvenimo poreikių. a la Carl’as Jung’as atsitraukiantis į savo “bokštelį” kartą į metus. bet galimybė tą atsitraukimą “užsidirbti” atrodo labai patrauki, jaudinanti ir motyvuojanti, bent šiuo metu.

  maždaug taip:

  3 dienos rašymo viešai – 1 diena “atostogų” (pradinuko lygis, kuriame aš vėl iš naujo esu);
  rašei 9 dienas iš eilės? – sukaupei 3 dienas atostogų; gali jas išnaudot arba gali kaupti toliau.

  žaidimai. kuriuos žaidi su savimi. žaisk, kad laimėtum. susikurk taisykles, kad laimėtum. ne tik tu.

  maždaug taip šįkart.

  adieu.

Leave a Comment