≡ Menu

Aš turiu problemą..

Iš tiesų, aš turiu daug problemų – kaip ir mes visi – bet viena problema yra pasikartojanti, jau labai daug metų, gal net nuo vaikystės:

Aš negaliu nekurti “utopijų”.

Nežinau kodėl.

Man LABAI sunku susitelkti į “praktiškus” dalykus. Ne tai, kad man norisi kurti “nepraktiškus” dalykus – aš nesu “menininkas” grynąja prasme – bet kažkuri mano dalis sieka nuolatos kurti vis naujus objektus-sprendimus-patyrimus, kurie yra “kaip ir lyg ir praktiški, bet ties riba”.

Dar blogiau:

PABAIGTI tą “vieną, utopiškai praktišką dalyką” iki galo (ką tai apskritai reiškia?..), iki šiol man būdavo praktiškai neįmanoma užduotis – žvelgiant į mano rezultatus iš istorinės perspektyvos.

Ne tai, kad aš kiekvieną kartą “mesdavau, vos pradėjęs” – iš tikro, tokių dalykų yra mažuma, jei jų iš viso yra (turbūt, kad yra), nes..

Kai kokia nors idėja užvaldo mane, aš siekiu ją įgyvendinti bent iki minimaliai pačiupinėjamo lygmens.

Todėl tiek ZenWork, tiek Space Dragon, tiek Dėmesio Gaudyklės egzistuoja – arba egzistuodavo, Space Dragon atveju::) – ir fiziniu pavidalu, o ne tik “eskizuose, kompiuteryje ir vaizduotėje”.

Jau nekalbant apie skirtingus renginių, patyrimų, savaitgalių, kursų ir t.t. formatus.

Bet esmė ta, kad:

A. Manyje gimstančių idėjų kiekis yra tiesiog per didelis, kad aš galėčiau jas visas įgyvendinti;

B. “Uždaryti” savo kūrybingumo kanalo aš paprasčiausiai nesugebu – arba dar neišmokau arba mano “kosminis kyborgas” turi tokią “modelio spragą”, kurios tiesiog neįmanoma ištaisyti.

C. Neprisimenu, koks turėjo būt “C”. Gali būti, kad jo ir nebuvo. Jei prisiminsiu, pasakysiu vėliau.

Kodėl aš rašau visą tai?

Nes šiandien, vietoj to, kad užbaigčiau vakar pradėtą temą apie Miego Kupstą, aš netyčia trumpam atsidariau Širdies Karių Bokštelio projektą ir..

Pradingau ten visam pusdieniui, kuris turėjo būti skirtas #SRAUTO tekstui apie Miego Kupstą rašyti.

Paradoksas – Miego Kupsto konceptas ir aktyvavo prisiminimą apie Širdies Karių Bokštelio projektą.

Kad būtų bent kažkiek aiškiau, apie ką čia kalbu, Širdies Karių Bokštelio interjeras dabartiniame etape atrodo maždaug taip:

Įeinant į bokštelį iš tambūro..
..ir viduje, pagrindinėje erdvėje.

Šio projekto atskirai kol kas nepristatinėsiu, nes pirmiausia vis tiek noriu pabaigti Miego Kupsto idėjos pristatymą, o ir Bokštelio projekto vizualizacijos dar toli gražu ne pabaigtos.

Bet..

Šio nerišlaus rašinėlio pabaigai norėjau pasidalinti man labai svarbia citata iš Ray Dalio knygos Principles: Life and Work:

Yra daugybė sėkmingų, kūrybingų žmonių, kurie yra geri kituose žingsniuose, bet kurie būtų žlugę, kadangi jie nėra geri vykdytojai. Tačiau jie vis tiek sugebėjo pasiekti sėkmę dėka galingų simbiotinių ryšiu su labai patikimais užduočių vykdytojais.”

Ray Dalio

Šie žodžiai mano sąmonės fone sukasi, kaip vilties ir išsigelbėjimo mantra. ::)

Tuo pat metu aš dedu pastangas, kasdien, kad tapčiau patikimesnis, sistemingesnis ir efektyvesnis. Stengiuosi identifikuoti savo klaidas, spragas bei silpnybes, taisyti jas ir vis labiau stiprinti savo kasdienybės (infra)struktūrą.

Kadangi kažkuri labai gili dalis manyje tiki, kad nepaisant visų mano praeities klaidų, aš vis tiek dar privalau nuveikti kažką tikrai įdomaus, vertingo, galingo.

Kartais – dažnai – man atrodo, kad visos klaidos, sėkmės ir patirtys, kurias patyriau iki šiol, buvo tik pasiruošimas tam, kas dar laukia ateityje. Tam, ką dar galiu sukurt tiek vienas pats, tiek kartu su kitais.

Taip pat vis labiau suprantu, kad tikrai galingus ir vertingus dalykus galėsiu įvykdyti TIK kartu su kitais.

Su Tavimi. Su Širdies Gentimi.

Todėl dabar jau einu miegoti, kad ryt galėčiau kautis iš naujo su savo silpnybėmis, aštrinti savo stiprybes ir vis labiau tapti tuo Širdies Kariu, kuriuo kiti gali pasitikėti.

Ramia širdimi.

Saldžių ir iki.

P.S. Man LABAI patinka rašyti #SRAUTĄ kasdien, net jei tai nepatogu kartais, dėl elementarios priežasties:

#SRAUTAS priverčia mane dalintis idėjomis, kurias LABAI ilgą laiką atidėliojau, nes jos “dar netobulos”.

Akivaizdu, “pasidalinsiu, kai bus tobula” yra labai bloga taisyklė.. Taisyklė, kuri maksimaliai padidina tikimybę, kad pralaimėsi. ::)

Nedarykime sau taip. 😉

P.P.S. Man pačiam įdomu – APIE KĄ bus #SRAUTO tekstas rytoj?.. 🤔

Kol jo neparašiau, tol nežinau. Kiekvieną kartą tas pats. ::)

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment